NBA atkrintamosios: „Celtics“ aplenkė „Pacers“ ir užsitikrina vietą NBA finale | Ophthacare

Trečią kartą per ketverias rungtynes ​​Indianos „Pacers“ pirmavo ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Trečią kartą per ketverias rungtynes ​​Bostono „Celtics“ jį ištrynė. Bostonas pirmadienio vakarą atsikratė ketvirtojo kėlinio deficito 89:82 ir užsitikrino pergalę 105:102 prieš „Pacers“ ir antrą kartą per dvejas rungtynes ​​Indianapolyje.

Pergalė užtikrins „Celtics“ pergalę Rytų konferencijos finale 4:0 ir patekimą į NBA finalą. NBA čempionate Bostonas susitiks su Dalaso „Mavericks“ ir Minesotos „Timberwolves“ ekipomis. Vakarų konferencijos finale „Mavericks“ serijoje pirmauja 3:0 ir antradienio vakarą turi galimybę užsitikrinti savo serijos užbaigimą namuose.

Bostonas atsiliko didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį, kol su Jaylen Brown floateriu išlygino rezultatą 102:102. Derrickas White’as užsitikrino pirmąją „Celtics“ persvarą kėlinyje 105:102 tritaškiu likus 43,9 sek.

Paaiškėjo, kad tai buvo paskutinis žaidimo ir serijos kibiras, nes „Celtics“ antrąsias rungtynes ​​iš eilės pribloškė Indianos publiką. Bostonas nugalėjo Indianos komandą, kai „Pacers“ žaidė antras rungtynes ​​iš eilės be visos NBA komandos gynėjo Tyrese’o Haliburtono, kuris 3 ir 4 rungtynėse sėdėjo patempęs šlaunies raumenis.

Panašu, kad „Pacers“ viską kontroliuoja ir pasiryžo priverstinai sužaisti penktąsias rungtynes ​​iki paskutinių žaidimo minučių. Kai „Celtics“ sumažino skirtumą, Pascalis Siakamas sustabdė eismą ir padidino Indianos pranašumą iki 102:98 likus 3:32. Tai buvo paskutinis kartas, kai „Pacers“ įmušė įvartį.

Per finalą 3:32 „Pacers“ iš aikštės išsiveržė 0:4 ir du kartus atmušė kamuolį. Paskutinis Andrew Nembhardo bandymas 3 taškais susilyginti su baltaisiais nepasiekė ribos likus 32,1 sek. Jaysonas Tatumas užsitikrino „Celtics“ atšokusį kamuolį, o Indiana daugiau niekada neturėjo kamuolio.

„Pacers“ komandai tokia išvada reiškė didžiausią širdgėlą serijoje, kupinoje nusivylimo. Pirmąsias rungtynes ​​Bostone jie pirmavo 115:110 per paskutines dvi minutes prieš pralaimėjimą pratęsime. Šeštadienio trečiosiose rungtynėse jie pirmavo 18 taškų skirtumu, bet ketvirtajame kėlinyje susikrovė devynių taškų persvarą ir „Celtics“ laimėjo 114:11.

Pirmadienio pralaimėjimas buvo toks pat. „Indiana“ turėjo vieną kamuolį nuo pergalės bet kurią iš šių trijų rungtynių. Tačiau „Celtics“ kiekvieną kartą sumažino rungtynes, kad užtikrintų serijos pergalę.

Jaylenas Brownas ir „Celtics“ ruošiasi patekti į NBA finalą.  (Justin Casterline / Getty Images)

Jaylenas Brownas ir „Celtics“ ruošiasi patekti į NBA finalą. (Justin Casterline / Getty Images)

Brownas surengė dar vieną sensacingą „Celtics“ komandą – pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius, perėmė tris kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Jis pataikė 11 iš 22 iš aikštės ir 4 iš 8 iš 3 taškų. Jis vidutiniškai pelnydavo po 29,8 taško. žaidimo serijoje ir pataikė sankabą 1 žaidimo tritaškį, kuris nusiuntė žaidimą į pratęsimą. Už pastangas jis buvo apdovanotas ECF MVP.

Kaip ir dauguma posezonio, pirmadienio rungtynės neapsiėjo be teisėjų ginčų. Indianai pirmaujant 98:84 finale 7:30, „Pacers“ gynėjas TJ McConnellas atkovojo puolimą po nepamesto Nembhardo tritaškio. Brownas smogė jam kumščiu į veidą ir McConnell’ą stipriai išsiuntė atgal į aikštę.

Tai buvo ne tyčia, bet tai buvo vienas akivaizdi vadovėlio klaida su nereikalingu ir neapgalvotu kontaktu su priešininko galva. Pareigūnai matė kitaip.

Pareigūnams peržiūrėjus žaidimą, teisėjas Zachas Zarba nepritariančiai Indianos publikai paskelbė, kad tai buvo pripažinta paprasta pražanga.

„Kontaktas, nors ir gaila, nepakyla iki žiaurios pražangos baudos lygio“, – sakė Zarba.

Vietoj dviejų baudos metimų ir kamuolio atmušimo, kuris būtų įvykęs su akivaizdžia pražanga, „Pacers“ buvo apdovanotas tik kamuoliu užmušus ne pataikiusią pražangą. McConnell nepataikė šuolininko, o Jrue Holiday pataikė į kitą galą ir tęsė „Celtics“ ralį.

Ši seka negali būti kaltinama Indianoje dėl vėlyvo „Pacers“ žlugimo puolime. Bet tai tikrai nepadėjo jų reikalui. Nepaisant to, jų sezonas baigėsi, o Bostonas kovoja dėl pirmojo NBA čempiono titulo nuo 2008 m.

„Celtics“ laimėjo pirmadienio vakarą, nepaisant to, kad buvo pranoksta nuo parketo (46–44,9 proc.) ir tritaškių diapazono (34,5–31,8 proc.), ir pralaimėjo atkovotų kamuolių žaidimą 47:44. Tačiau jie pataikė daugiau tritaškių (14 įskaitymai iki 10) nei Indiana ir privertė 14 „Pacers“ kamuolių. Ir vėl jie buvo tylesni.

Tatumas kartu su Brownu pirmavo „Celtics“ ekipoje – pelnė 26 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Be 3 laimėtų rungtynių, White’as buvo jėga gynyboje – pelnė 16 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė penkis kamuolius ir blokavo tris metimus.

Nembhardas „Pacers“ gretose antras rungtynes ​​iš eilės, kai Haliburtonui nėra, pelnė 24 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 6 kamuolius. Siakamas pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o McConnellas dar vienas geras rungtynes ​​nuo suolo pelnė 15 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau Indianos sezonas baigėsi, todėl „Pacers“ gali atsigręžti į sėkmingą kampaniją, kuri baigėsi apmaudu.